Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Víkendové hodování v Němčicích bylo ve znamení hudby a výstav

Neděle, 22 Červenec, 2012 - 16:45

|

 

 

 

 

Němčice nad Hanou - Dvoudenní hody sebou do Němčic přivedly v sobotu hlavně milovníky hudebních produkcí. V neděli se zas město těšilo z výstav drobného zvířactva, fotografií , vystoupení folklorního souboru Pantlék či fotbalového mače starých pánů.

 

V sobotu se kostel svaté Maří Magdalény rozezněl historickými hudebními nástroji dua Musica da Chiesa, které tvoří Jaroslav Konečný a Tomáš Najbrt. Ti posluchačům mimo jiné představili neznámé hudební nástroje jako je tarabuka či teorba. Farskou nzahradu zase po sedmé večer rozezněla country kapela  Náhoda, aby žezlo večerní zábavy předala  hodové zábavě na hřišti se skupinou Galaxy. 

Nedělní ráno otevřelo opět brány areálu Svazu chovatelů drobného zvířectva, kteří  návštěvníkům připravili krásnou podívanou na desítky plemen slepic či králíků. K vidění byli rovněž zástupci holubů, exotického ptactva, ale i beran a oslík Celestýn. Ten k výstavě neodmyslitelně patří už patnáct let. "Majitel Jaroslav Konečný ho kdysi koupil z nemocnice v Třebíči, kde ho měli na hipoterapii. Mimochodem, kmotrou Celestýna byla zpěvačka Lucie Bílá," uvedl jeden z hlavních organizátorů výstavy Stanislav Foltýn. Ten upozornil i na raritního moravského bílého hnědookého králíka, jehož vyšlechtili právě naši chovatelé. "Je to jediný bílý králík na světě, který má hnědé oči. V republlice ho chová zhruba dvacet chovatelů, ale víme, že se pomalu začíná šířit do Evropy," dodal Stanislav Foltýn.

Tradiční hodovou mši vystřídaly krojované hody s folklorním souborem Pantlék,  závěr neděle patřil utkání starých pánů - fotbalistů místního FK a Sigmy Olomouc. 

V průběhu hodů byla v prostorách fary otevřena i výstava fotografií Michala Wolfa, který mapuje dění na Němčicku.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář